Методи розрахунку норм витрати запасних частин 1.Расчетно-аналітичний метод Основними показниками, використовуваними при розрахунку норм витра-* так запасних частин розрахунково-аналітичними методами, є: | середній ресурс деталі до її заме-ни, середній ресурс (середній термін | служби) машини та середня річна напрацювання махай-ни. Під ресурсом деталі до заміни розуміється: - Для неремонтіруемих деталі - напрацювання від початку експлуатації до заміни в со-відповідності з діючою технічною документацією та вимогами на дефектацию; - Для ремонтованої деталі - напрацювання до заміни з урахуванням всіх ремонтних віз-дій, передбачених конструкторсько-технологи-чеський документацією. Середній ресурс (Rcp) визначається за формулою: а) для неремонтіруемих деталі (випадок повної вибірки)
Rcp = 1/ni-1 Ri б) для ремонтованої деталі Rcp = RI + Rmi (dmi- mi) де n - число деталей; mi - кількість ремонтів; Ri-ресурс i-ої деталі; R1 - середній ресурс деталі до 1-го ремонту; Rmi - ресурс деталі між (mi-1) і mi-тим ремонтом; dmi - частка від початкового кількості деталей, що надійшли до mi - тому ремон-ті; mi-коефіцієнт змінюваності деталі при mi ремонті. Середній ресурс до списання даних машин (R) визначається на основі ствер-дженні нормативних термінів служби (Tn) за формулою:
R = Tn * W
де W - середня річна напрацювання машин у фізичних одиницях. Визначається за статистичними даними та даними планових організацій і господарств на рік впровадження норм. Якщо фактичний термін служби машини досить значно відрізняється від нор-мативно, то рекомендується його розрахувати за формулою:
T = R / W Середній ресурс до списання машин в цьому випадку визначають за формулою: R = R1 + kpRkp де: R1 - середній ресурс машини до 1-го капітального ремонту; kp - кількість капітальних ремонтів, проведених за термін служ ¬ би машини; Rkp - середній міжремонтний ресурс машини. З ймовірних позицій з урахуванням величини післяремонтного ресурсу машини середовищ-неї кількість капітальних ремонтів може, бути так само як цілого числа, так і дроб-ному.
|